•    
    
    • اخبار عمومی

     کاهش شاخص های حوادث در شرکت های ایمیدرو
     میزان حوادث در شرکت ها و واحدهای تحت پوشش سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران کاهش یافت
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۴/۰۵/۲۴  
     کرباسیان: معدن یکی از ستون های اقتصاد مقاومتی است(گفت و گو با ماهنامه صنعت حمل و نقل)
     تردیدی نیست که امروزه، معدن و صنایع معدنی با زندگی جوامع مختلف بشری تنیده شده است، به گونه ای که سرشاخه های آن همه روزه جلوی دیدمان است و به راحتی می توانیم آن را لمس کنیم. در خانه از ظروف آشپزخانه و سرویس غذا خوری گرفته تا آسفالت و قیر و آهن آلات بکار رفته در ساخت و ساز خیابان ها ، بزرگراه ها، فرودگاه ها، بنادر ، خطوط ریلی، ساختمان های مسکونی ، هتل ها، نیروگاه های برق و پتروشیمی و پالایشگاه های نفت و گاز همه و همه ریشه در منابع زیرزمینی و صنایع معدنی دارد که آثار خود را در صنایع مختلف نظیر خودروسازی، فولاد، سیمان ، پلاستیک و گردشگری نشان می دهد. به بیان دیگر معادن و صنایع معدنی تأمین کننده مواد اولیه مورد نیاز بسیاری از صنایع می باشد و از اساسی ترین و مهم ترین پایه های اقتصادی هر کشور به شمار می رود و در خود کفایی صنعتی، ایجاد اشتغال بالا و مولد، افزایش تولید نا خالص و رشد در آمد سرانه ملی نقش تعیین کننده ای دارد . در یک کلام می توان گفت معدن و صنایع معدنی در دل یک مدیریت کار آمد می تواند سنگ بنای توسعه پایدار هر کشوری باشد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۴/۰۵/۲۰  
     گشایش اعتبار 3 میلیارد دلاری برای طرح های معدن و صنایع معدنی در دولت یازدهم
     معاون برنامه ریزی و توانمند سازی ایمیدرو گفت: طی 2 سال اخیر، 3 میلیارد دلار طرح در بخش معدن و صنایع معدنی گشایش اعتبار شده است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۴/۰۵/۱۴  
     ایران به دنبال جذب 29 میلیارد دلار سرمایه گذاری معدنی
     با پایان تحریم ها ایران به دنبال جذب 29 میلیارد دلار سرمایه گذاری در بخش معدن است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۴/۰۵/۱۴  
     اصل 53 قانون اساسی، کلید فعالیت های مدیران دولتی است
     مدیر منابع انسانی و پشتیبانی ایمیدرو گفت: نظم و انضباط مالی مبتنی بر اصل 53 قانون اساسی، کلید فعالیت های مدیران در سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۴/۰۵/۱۴  
     شورابه هایی که به کویر جان دادند / افتتاح واقعی کارخانه پتاس در خور و بیابانک
     از شهرستان خور و بیابانک زیاد نشنیده ام، فقط می دانم منطقه ای کویری است که روستای مصر در نزدیکی اش قرار دارد و خیلی ها برای دیدن این کویر زیبا که در سال های اخیر لقب دریای شنی کویر را گرفته راهی این منطقه می شوند؛ اما این همه داستان شهرستان کویری ایران نیست؛ این شهرستان شورابه هایی دارد در دل کویر که حالاشده منبع تولید ماده ای معدنی به نام «پتاس».
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۴/۰۵/۱۳  
     1634 میلیارد تومان سرمایه گذاری در طرح های معدنی و صنایع معدنی
     سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران 1634 میلیارد تومان برای اجرا و تکمیل طرح های معدنی و صنایع معدنی در کمتر از دو سال گذشته سرمایه گذاری کرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۴/۰۵/۱۳  
     امضای تفاهم نامه بین «ایمیدرو» و «دانشگاه آزاد اسلامی مشهد» برای شناسایی گلوگاه های فنی و علمی حوزه معدن
     ایمیدرو و دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برای شناسایی گلوگاه های فنی علمی حوزه معدن و صنایع معدنی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۴/۰۵/۱۳  
     گفت و گوی اختصاصی «بلومبرگ» با کرباسیان
     رئیس هیات عامل ایمیدرو در گفت و گوی اختصاصی با موسسه رسانه ای بلومبرگ، فرصت های سرمایه گذاری ایران در حوزه معدن و صنایع معدنی را تشریح کرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۴/۰۵/۱۳  
     نخستین کنفرانس آهن و فولاد متال بولتن 23 تا 25 شهریور در جزیره کیش
     نخستین کنفرانس «آهن و فولاد متال بولتن در ایران»،‌ با حضور شرکت های معتبر جهان و ایران، 23 تا 25 شهریور ماه جاری در جزیره کیش برگزار می شود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۴/۰۵/۱۲