•    
    
    • اخبار معادن

     7 گروه تخصصی مشغول اکتشاف معادن در سیستان و بلوچستان هستند
     مرحله نخست عملیات اکتشاف معادن سیستان و بلوچستان توسط 7 گروه از شرکت های داخلی انجام شد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۳/۰۸/۰۷  
     رحمانی: دولت باید بخش معدن را در اولویت های خود قرار دهد
     رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در نشست مشترک با رئیس اعضای هیات عامل و معاونان ایمیدرو گفت: دولت فعلی باید بخش معدن و صنایع معدنی را در اولویت برنامه هایش قرار دهد. رضا رحمانی تقویت سازمان های توسعه ای را مهم خواند و افزود: در حال حاضر بیشترین سازمان های توسعه ای در ژاپن، کره، ایتالیا و کمترین آن در کشورهای افریقایی است .
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۳/۰۸/۰۵  
     صدور مجوز بیمه نامه شرکت های معدنی وارد مرحله نهایی شد
     مدیر عامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی خبر داد: تاکنون، 13 شرکت پیمانکار عملیات معدنی پس از تایید اولیه بانک، جهت انجام کارشناسی به صندوق بیمه ارجاع شده و بر اساس نیاز این شرکت ها و توان بازپرداخت تسهیلات، نسبت به صدور بیمه نامه (ضمانت نامه) جهت دریافت اعتبار بانکی (3600 میلیارد ریال) اقدام می شود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۳/۰۸/۰۴  
     کرباسیان: از کنسرسیوم بخش خصوصی برای سرمایه گذاری استقبال می کنیم
     رییس هیات عامل ایمیدرو فعالان بخش خصوصی سنگ آهن را برای تشکیل کنسرسیوم و سرمایه گذاری در بخش اکتشاف دعوت کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)،‌ دکتر مهدی کرباسیان در دیدار با اعضای هیات رییسه این انجمن و دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد که در آستانه همایش سالانه انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن انجام شد تصریح کرد: با توجه به اینکه به تازگی پهنه های اکتشافی از سوی معاونت معدنی و صنایع معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت مشخص شده،‌ ضروری است که فعالان حوزه سنگ آهن به ویژه انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن به صورت منسجم وارد طرح های اکتشافی شوند و ایمیدرو نیز از حضور بخش خصوصی در عرصه اکتشاف و طرح های توسعه ای خود استقبال می کند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۳/۰۸/۰۳  
     افزایش تولید دانه بندی سنگ آهک پیربکران در 6 ماهه امسال
     میزان تولید شرکت سنگ آهک پیربکران اصفهان طی 6 ماهه نخست امسال، 7 درصد رشد یافت.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۳/۰۷/۲۹  
     پیش نیاز توسعه معدن،‌ وجود بخش خصوصی قدرتمند است
     رییس هیات عامل ایمیدرو از شرکت های خصوصی بخش معدن و صنایع معدنی خواست برای حضور در پروژه های ملی و فراملی کنسرسیوم های بزرگ تشکیل دهند..
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۳/۰۷/۲۷  
     حفاری های اکتشافی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران چهار برابر شد
     مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران اعلام کرد: میزان حفاری های اکتشافی این شرکت در نیمه نخست سال 93 به 39 هزار و 320 متر رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل (9125متر) بیش از چهار برابر شده است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۳/۰۷/۲۷  
     شرکت های بزرگ معدنی17 میلیون تن سنگ آهن تولید کردند
     شرکت های بزرگ معدنی کشور طی 6 ماهه نخست امسال، بیش از 17 میلیون تن سنگ آهن تولید کردند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۳/۰۷/۲۶  
     سرمایه صندوق بیمه فعالیت های معدنی به 68 تا 200 میلیارد تومان افزایش می یابد
     مدیر عامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی اعلام کرد: سرمایه این صندوق پس از تایید کمیسیون اقتصادی دولت به 680 میلیارد ریال در آینده نزدیک افزایش می یابد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۳/۰۷/۲۶  
     ایران آماده جذب سرمایه و مشارکت شرکت های خارجی در بخش معدن است
     رییس هیات عامل ایمیدرو در سومین همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری معدن و صنایع معدنی و پنجمین کنفرانس مهندسی معدن که با حضور سفرا و نمایندگان شرکت های خارجی برگزار شده گفت: دولت و ایمیدرو از انتقال فن آوری و سرمایه گذاری مستقیم یا مشارکت شرکت های خارجی در این بخش استقبال می کنند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۳/۰۷/۲۲