•    
    • معادن
     رشد 47 درصدی فروش مجتمع سنگ آهک پیربکران
     مدیر مجتمع سنگ آهک پیربکران از افزایش میزان فروش 47 درصدی تولید این مجتمع طی 9 ماهه امسال خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، احمد رادفر ضمن بیان این مطلب گفت: میزان فروش محصولات ریزدانه مجتمع سنگ آهک پیربکران از ابتدای فروردین تا پایان آذر، به 130 هزار و 935 تن افزایش یافت. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 88 هزار و 784 تن بود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۲  
     جهش بخش معدن نیازمند 3 میلیارد دلار وام از صندوق توسعه ملی است
     رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اعلام کرد: برای ایجاد رشد جهشی در بخش معدن و صنایع معدنی نیاز به تخصیص یک وام 3 میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی است. به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، مهدی کرباسیان گفت: ایمیدرو با دریافت سه میلیارد دلار وام از صندوق توسعه ملی می تواند تا سه برابر آن را از مشارکت بخش خصوصی جذب کند که این منابع در توسعه و رشد جهشی بخش معدن بسیار موثر خواهد بود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۲  
     حضور اقتصاددانان در معادن چادرملو و چاه گز یزد
     تعدادی از اقتصاددانان از معدن سنگ آهن چادرملو و چاه گز یزد دیدن کردند. به گزارش روابط عمومی ایمیدرو جمعی از اقتصاددانان از معدن سنگ آهن چادرملو و چاه گز دیدن کردند که در جریان بازدید از این معادن، وسعت معادن و ذخیره عظیم سنگ آهن نظر اقتصاددانان را جلب کرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۱  
     رکورد قیمت سنگ آهن در 28 ماه گذشته
     سنگ اهن در ادامه مسیر رشد قیمت، به بالاترین حد خود در 28 ماه گذشته رسید. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، این خلاصه گزارشی است که وب سایت ماینینگ منتشر کرده است. طبق این گزارش قیمت واردات سنگ آهن شمال چین با 4.1 درصد رشد به 83.50 دلار در هر تن خشک رسید که بالاترین قیمت طی 28 ماه گذشته( از سپتامبر 2014تا دسامبر 2016) است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹  
     حضور اقتصاددانان در کارخانه های چادرملو،‌ فولاد غدیر و فولاد ارفع
     گروهی از اقتصاددانان کشور با حضور در مجتمع چادرملو از طرح های توسعه ای این شرکت دیدن کردند و در جریان فعالیت های این مجموعه قرار گرفتند. این گروه همچنین دیداری با مدیران شرکت های فولاد غدیر ایرانیان و فولاد ارفع داشتند و از سایت آن کارخانه ها دیدن کردند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹  
     اقتصاددانان از معادن سنگ آهن استان یزد دیدن می کنند
     جمعی از اقتصاددانان از امروز و در برنامه ای دو روزه، با هدف آشنایی با توانمندی های بخش معدن کشور از معادن و کارخانه های فرآوری سنگ آهن استان یزد دیدن می کنند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹  
     نخستین کارخانه فرآوری سنگ آهن کم عیار با فناوری ایرانی به تولید رسید
     نخستین کارخانه فرآوری سنگ آهن کم عیار کشور که با فناوری داخلی اجرا شده، به مرحله تولید رسید. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، رییس هیات عامل ایمیدرو با بیان این خبر تصریح کرد: این طرح، از یک سو نخستین پروژه جذب سرمایه گذار ایمیدرو در دولت یازدهم است که به مرحله راه اندازی می رسد و از سوی دیگر فناوری جدیدی است که توسط شرکت خصوصی داخلی به دست آمده است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۲۸  
     نشست شرکت های بزرگ معدنی اروپا برای ورود به بازار معدن ایران
     خبرگزاری آلمانی دویچه وله گزارش داد که نمایندگان 17 شرکت حوزه صنایع و معادن، روز 13 ژانویه در شهر بوخوم آلمان برای حضور در بازار معدن ایران نشستی برگزار کردند. به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، سایت اینترنتی دویچه وله در گزارشی نوشت: در این گردهمایی نمایندگانی از شرکت‌هایی از لهستان، چک و اسلواکی هم شرکت کردند. در نشست بوخوم شرکت‌های سامور، آیکوف و همچنین شرکت روهر مونتان گروپ حضور داشتند. شرکت روهر مونتان گروپ در تهران دفتر دارد و در حوزه‌های معادن، احداث تونل و سد‌سازی فعالیت می‌کند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۲۷  
     رشد 10 درصدی تولید شمش فولاد طی 9 ماهه امسال
     میزان تولید شمش فولاد کشور طی 9 ماهه امسال، 10 درصد رشد یافت. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، شرکت های فولادساز کشور از ابتدای فروردین تا پایان آذر، 13 میلیون و 832 هزار تن شمش فولاد تولید کردند اما این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 12 میلیون و 594 هزار تن بود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۲۷  
     میز صدور بیمه‌نامه‌های معدنی در ۳۲ استان آغاز به کار کرد
     مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی از آغاز به کار میز صدور بیمه نامه های معدنی در 32 استان خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، محمدرضا عربی ‌مزرعه ‌شاهی در جلسه آموزشی فرآیندهای صدور انواع بیمه‌نامه صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: تعریف میز صندوق در استان ها به عنوان یکی از مهمترین اقدامات جدید صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی، با حضور نمایندگان نظام مهندسی معدن و صندوق بیمه است که در آینده، نماینده‌ای از سازمان استان نیز در این میز خواهیم داشت.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۲۶