•    
    • صنایع معدنی
     گمرک، برای پارسیان و لامرد گواهی رفع تعهد ارزی صادر می کند
     دولت مناطق ویژه اقتصادی،‌ پارسیان و لامرد را هم شامل رفع تعهدات ارزی سرمایه گذاران کرد. این اقدام با هدف تسهیل و یکسان شدن شرایط سرمایه گذاری برای مناطق ویژه اقتصادی صورت گرفته است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۱۰  
     پیشنهاد ایمیدرو برای همکاری با استرالیا در زمینه پودرآلومینا، بوکسیت و فولاد
     رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اعلام کرد: تشکیل کارگروه مشترک ایران و استرالیا با هدف گسترش حوزه ها و همچنین سرعت دادن در همکاری های مشترک است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۱۰  
     فولاد ایران،‌ سال میلادی را با رشد 11درصدی شروع کرد
     سایت انجمن جهانی فولاد گزارش داد: میزان تولید فولاد ایران در نخستین ماه 2017 میلادی، 11.4 درصد افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، بر اساس گزارش انجمن جهانی فولاد (Worldsteel Assosiation)، ایران در ماه ژانویه 2017 میلادی، یک میلیون و 520 هزار تن فولاد خام تولید کرد. این رقم در مدت مشابه سال گذشته میلادی، یک میلیون و 365 هزار تن بود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۰۹  
     پیشنهاد تشکیل کارگروه ایران و استرالیا برای توسعه همکاری های معدنی
     رییس هیات عامل ایمیدرو در نشست با هیات استرالیایی پیشنهاد تشکیل کارگروه با هدف تقویت همکاری های معدنی و اجرای پروژه های مشترک در این بخش را ارایه کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)،‌ وزیر توسعه اقتصادی، منابع و حمل نقل ایالت ویکتوریا و تنی چند از مقامات وزارت صنعت و تجارت که به همراه سفیر آن کشور در ایران،‌ با رییس هیات عامل ایمیدرو، دیدار می کرد، پتانسیل های معدنی ایران را فرصتی برای توسعه همکاری ها دانست.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۰۹  
     ارزش ذخایر کشف شده به 4.2 میلیارد دلار می رسد
     مدیر عامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران گفت: ارزش ذخایر کشف شده به بیش از 4.2 میلیارد دلار می رسد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، وجیه ا... جعفری که در گردهمایی مدیران ایمیدرو در منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس سخن می گفت، تصریح کرد: با کمک ایمیدرو 20 میلیون دلار در حوزه اکتشاف سرمایه گذاری کرده ایم که حاصل این میزان هزینه، کشف ذخایر معدنی به ارزش بیش از 4.2 میلیارد دلار است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۰۹  
     آماده صدور 15 میلیون تن فولاد شویم
     عبدالمجید شریفی مدیر عامل شرکت ملی فولاد ایران گفت: برای صادرات 15 میلیون تن فولاد در برنامه چشم انداز آماده باشیم. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، شریفی که در گردهمایی مدیران ایمیدرو در منطقه ویژه خلیج فارس سخن می گفت، تصریح کرد: آماده سازی برای افزایش ظرفیت تولید، زیرساخت ها، انرژی و ... از حمله ملزومات صادرات فولاد در افق چشم انداز 1404 است. در آن سال ظرفیت تولید فولاد کشور به 55میلیون تن خواهد رسید که 15 میلیون تن از این رقم به صادرات اختصاص خواهد داشت.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۰۹  
     غرفه متفاوت ایمیدرو در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست
     غرفه ایمیدرو با طرحی متفاوت (سبک سنتی) در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست برپا شده است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۰۸  
     کرباسیان: 73 طرح در ایمیدرو تعیین تکلیف شدند
     رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت: در بیش از 3.5 سال گذشته 73طرح در مراحل مختلف اجرایی یا راه اندازی قرار گرفتند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۰۸  
     1.8 میلیارد دلار طرح در منطقه ویژه خلیج فارس در حال اجراست
     مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس گفت: در حال حاضر بیش از 1.8 میلیارد دلار طرح در حال اجرا یا نصب تجهیزات است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۰۷  
     صدور ورق فولادی طبق ضوابط اتحادیه اروپا بوده است
     رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: برخی به دلیل اینکه نگران از دست دادن بازار خود هستند، اتهام ارزان فروشی ورق فولادی را به ایران زده ان در صورتی که صدور این کالا بر اساس ضوابط اتحادیه اروپا انجام شده است. مهدی کرباسیان در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر با بیان اینکه متاسفانه برخی نگران بازاری هستند که ایران به دست آورده است، اظهار داشت: ایران سال گذشته ۴ میلیون تن صادرات فولاد داشته است و امسال رکورد سال گذشته را شکسته است؛ بنابراین یکسری به دلیل اینکه بازار خود را از دست می دهند و از سویی دیگر رکود هم بر بازار جهانی حاکم است، این بحث ها را طرح کرده اند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۰۲