•    
    
    • اخبار صنایع معدنی

     سرانه مصرف فولاد در کشور حدود 235 کیلوگرم است
     معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: در اقتصادهای توسعه یافته، سرانه مصرف فولاد به 500 کیلوگرم می رسد، اما در ایران در حال حاضر این رقم حدود 235 کیلوگرم است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۳/۰۹/۰۸  
     آب شیرین صنایع منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس با سرمایه گذاریهای جدید تامین می شود
     مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس گفت : تامین آب صنعتی مورد نیاز صنایع همواره به عنوان یکی از زیرساختهای اساسی منطقه مطرح بوده و جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی در این حوزه از اولویتهای منطقه به شمار می رود . با مطالعات صورت گرفته میزان مصرف آب صنایع منطقه تا سال 1396 به 230 هزارمترمکعب در روز خواهد رسید و این رقم در افق 10 ساله به 740 هزارمترمکعب در روز افزایش خواهد یافت .
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۳/۰۹/۰۶  
     پیام وزیر صنعت، معدن و تجارت به مناسبت هفته بسیج
     وزیر صنعت،معدن وتجارت در پیامی به مناسبت هفته بسیج تاکید کرد انتظار می‌رود؛ بسیجیان همچون گذشته با عزمی راسخ‌تر در تمامی عرصه‌های علمی، فرهنگی و دفاع از ارزش‌های والای انقلاب اسلامی پیشتاز و پیشگام باشند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۳/۰۹/۰۴  
     مسیر صعود رتبه ایران در تولید فولاد جهان هموار است
     الگو برداری مناسب از مدل های موفق تعالی سازمانی شرکت های فولادی ایران را بسیار توانمند ساخته و بر این اساس، صعود پنج پله ای جمهوری اسلامی ایران در تولید فولاد جهان از رده پانزدهم کنونی به رده یازدهم در سال آینده دور از دسترس نخواهد بود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۳/۰۹/۰۴  
     سرمایه گذاران صنعت مس از سوی صندوق بیمه معدنی حمایت می شوند
     طرح حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی متقاضی فعالیت در حوزه تولید کنسانتره مس در دستور کار برنامه صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۳/۰۹/۰۲  
     طرح های کنسانتره و گندله سنگان و گل گهر 5 و 6 با مشارکت بخش خصوصی اجرا می شود
     2معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: طرح های توسعه معادن سنگ آهن سنگان و گل گهر 5 و 6 با مشارکت بخش خصوصی اجرا می شود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۳/۰۹/۰۲  
     بر اساس گزارش 7 ماهه: بیش از 9.8 میلیون تن فولاد خام تولید شد
     میزان تولید فولاد خام کشور در 7 ماهه امسال، 6.9 درصد رشد یافت. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، شرکت های فولاد ساز کشور از ابتدای فروردین تا پایان مهر 9 میلیون و 806 هزار و 7 تن فولاد خام تولید کردند. این در حالی است که میزان تولید این محصول در مدت مشابه سال گذشته، 9 میلیون و 174 هزار و 157 تن بود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۳/۰۹/۰۲  
     طرح تولید آلومینا از نفلین سینیت پس از 20 سال رکود فعال شد
     قرارداد «طراحی پایه و انتقال دانش فنی» تولید آلومینا از ماده معدنی نفلین سینیت بین سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران و شرکت معتبر آلمانی اتوتک امروز به امضا رسید. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران (ایمیدرو)،‌ با امضای قرارداد طراحی این پروژه،‌ یکی از مهمترین طرح های معدنی کشور وارد فاز اجرایی شد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۳/۰۹/۰۱  
     کرباسیان: نفلین سینیت 400 میلیون دلار سرمایه نیاز دارد
     رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: طراحی پایه و دانش فنی طرح تولید آلومینا از ماده معدنی نفلین سینیت در مدت 8 ماه انجام خواهد شد و همزمان سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدن ایران نسبت به آماده سازی زیرساخت پروژه اقدام خواهد کرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۳/۰۹/۰۱  
     بخش کلینکر سیمان سروآسول ونزوئلا راه اندازی شد
     تولید کلینکر با مرغوبیت بسیار بالا در کارخانه سیمان سروآسول ونزوئلا که توسط شرکت احداث صنعت از شرکت های زیرمجموعه سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در دست ساخت است، با حضور کارشناسان خارجی آغاز شد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۳/۰۸/۳۰