•    
    
    •  
     کد: 45
     تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
     تعداد بازدید: 1838

     کرباسیان:‌ بی برنامه باشیم با نفت 120 دلاری هم به رشد نمی رسیم


     معاون وزیر صنعت معدن و تجارت گفت:‌ بی برنامه باشیم با نفت 120 دلاری هم به رشد اقتصادی دست پیدا نمی کنیم.
     به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)،‌ مهدی کرباسیان که در نشست اعضای ستاد بهره وری شرکت های این سازمان سخن می گفت تصریح کرد: در قرن حاضر نیروی انسانی را منشاء‌ توسعه و منبع اصلی بهره وری قلمداد می کنند این در حالیست که ایران با داشتن منابع انسانی بالا ، جایگاه شایسته ای در شاخص بهره وری در اختیار ندارد.
     رییس هیات عامل ایمیدرو به کمبود منابع مختلف از جمله منابع مالی و مواد اولیه در کشورمان اشاره کرد و اظهار داشت:‌ به دلیل محدودیت مواد اولیه و منابع برای سرمایه گذاری ،‌ در برنامه پنجم یک سوم رشد اقتصادی کشور باید از طریق ارتقاء‌ بهره وری محقق شود.
     وی افزود: مدیران به دلیل مشغله فکری و اجرایی به مقوله ارتقاء‌ بهره وری توجه کافی نشان نمی دهند و به همین دلیل کارشناسان و مدیران بهره وری باید پیگیر مستمر این موضوع باشند تا مدیران را متوجه مسولیت هایشان کنند.
     کرباسیان درباره دستیابی به یک سوم تولید ناخالص داخلی از راه رشد بهره وری گفت:‌ باید در طول سال های گذشته به رشد 8درصدی اقتصاد کشور می رسیدیم که نه تنها این هدف محقق نشد بلکه با اجرای برخی سیاست های غلط رشد 6.5درصدی سال های 82 و 83 با سقوط 11 پله ای به منفی 5درصد کاهش یافت.
     معاون وزیر صنعت معدن وتجارت یادآور شد :‌ برنامه ریزی و تصمیم گیری ها به گونه ای پیش رفت که حتی بالا رفتن بهای نفت تا مرز 120دلار نیز اثر مثبتی برای اقتصاد کشورمان برجای نگذاشت.
     کرباسیان اظهار داشت:‌ با توجه به منابع غنی خدادادی ،‌ موقعیت راهبردی مناسب و نیروی انسانی تحصیل کرده، ایران می توانست در بین 20 کشور اول قرار بگیرد اما متاسفانه این موقعیت از دست رفت.
     وی استفاده بهینه از منابعی همچون مواد اولیه ،‌زمان ،‌انرژی و مهمتر از همه نیروی انسانی را سبب ارتقای شاخص بهره وری در کشور دانست. به گفته وی تقویت مستمر نظام انگیزشی و تشویق کارکنان در این مسیر یکی از موثرترین روش های رشد بهره وری در کشور است.
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر: