•    
    
    •  
     تعداد بازدید: 1199
     کد: 508
     تاریخ انتشار:
     ۱۳۹۳/۰۴/۳۱

     کرباسیان : هفت طرح فولادی تعیین تکلیف شد

     معاون وزیر و رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) از تعیین تکلیف هفت طرح فولاد استانی خبر داد.

     به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، دکتر مهدی کرباسیان گفت: طرح فولاد استانی که در گذشته با نقاط ضعف روبرو بودند، اکنون با برنامه ریزی های انجام شده توسط ایمیدرو و واگذاری و گشایش اعتبار سر و سامان گرفته اند.
     وی افزود: با حل مشکلات اجرایی واحدهای فولادسازی هفت طرح استانی راه اندازی واحدهای احیاء طرح ها در دستور کار قرار گرفت و تلاش خواهد شد تا سه سال آینده بخش فولادسازی این طرح ها نیز به مرحله تولید برسد.
     کرباسیان با بیان اینکه با راه اندازی طرح های هفت گانه حدود 7 میلیون تن به ظرفیت تولید فولاد کشور افزوده خواهد شد، گفت: دولت درنظر دارد با مشارکت و حضور بخش خصوصی داخلی و خارجی ظرفیت تولید فولاد کشور را به 55 میلیون تن برساند.
     وی درباره جایگاه صنعت فولاد ایران در جهان اظهار کرد: مطابق آمارهای جهانی ایران در سال 2013 میلادی با تولید بیش از 15 میلیون و 400 هزار تن فولاد خام به عنوان پانزدهمین فولادساز بزرگ جهان معرفی شد ضمن اینکه با اجرای طرح های فولادی در دست اجرا اعم از ایمیدرو و بخش غیردولتی ، تولید فولاد در ایران در مسیر توسعه قرار دارد.
     کرباسیان درباره میزان ذخایر سنگ آهن گفت: میزان ذخایر زمین شناسی سنگ آهن به بیش از 4.5 میلیارد تن می رسد که حدود 2.5 میلیارد تن آن به عنوان ذخیره قطعی شناخته می شود.
     وی با بیان اینکه معادن سنگ آهن سنگان پتانسیل بالایی برای اکتشاف ذخایر دارند، افزود: در حال حاضر برنامه اکتشاف 12 هزار کیلومتر مربع از معادن سنگان و نوار شمال شرقی آغاز شده و بتدریج تا چابهار ادامه خواهد یافت که محدوده وسیعی را شامل می شود.
     به گفته وی این برنامه ، بخشی از برنامه اصلی اکتشافات 200 هزار کیلومتری در کل کشور محسوب می شود به طوری که با عملی شدن این برنامه ، دو برابر کل اکتشافات انجام شده در 100 سال اخیر خواهد بود.
     کرباسیان درباره وضعیت سرمایه گذاری در صنعت فولاد نیز گفت: در حال حاضر تعدادی از شرکت های بخش خصوصی با سرعت مناسبی در حال اجرای واحدهای احیای فولادسازی جدید هستند که پیش بینی می شود از سال 1394 به بعد وارد فاز راه اندازی و بهره برداری شوند.

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر: