•    
    
    •  
     کد: 295
     تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۲/۰۹
     تعداد بازدید: 1837

     کرباسیان : ایمیدرو می تواند موتور محرک اقتصاد کشور باشد

     معاون وزیر و رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در پایان مراسم امضای دو تفاهمنامه همکاری با سازمان نظام مهندسی معدن در پاسخ به سوالات خبرنگاران گفت: ایمیدرو می تواند موتور محرکه اقتصاد کشور باشد و نقش اساسی در اقتصاد مقاومتی ایفا کند.

      به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، دکتر مهدی کرباسیان  افزود: در سال های گذشته بخصوص سال 90 و 91 بیش از 20 هزار میلیارد تومان از اموال ایمیدرو به اسم خصوصی سازی در قالب رد دیون واگذار شد و لذا بسیاری از طرح ها متوقف ماند ؛ اما ما وظیفه داریم طرح های نیمه تمام را با ساز و کارهای مناسب از جمله مشارکت با بخش های غیردولتی به جریان بیاندازیم.

     کرباسیان ادامه داد: به عنوان مثال در مورد هفت طرح فولاد استانی به همین روش عمل می شود. اکنون برای اجرا و تکمیل سه طرح با مشارکت 35 درصدی ایمیدرو و 65 درصدی بخش غیردولتی قرارداد امضا شد و برای چهار طرح باقیمانده نیز در آینده نزدیک اقدام خواهد شد.
      وی گفت: همچنین برخی طرح های جدید را واگذار خواهیم کرد مانند زغال سنگ طبس که با اعلام فراخوان آن، بخش خصوصی برنده شد.
     رییس هیات عامل ایمیدرو اظهار داشت: بودجه سال 93 ایمیدرو برای اجرای طرح ها کافی نیست و امیدواریم بتوانیم برای اجرای طرح ها از محل صندوق توسعه ملی وام بگیریم.
     کرباسیان در مورد دستاوردهای مذاکره با هیات های خارجی یادآور شد: مذاکره با شرکت ها و هیات های خارجی نشان دهنده گشایش هایی است که در روابط خارجی حاصل شد و این مذاکرات همچنان ادامه دارد که امیدواریم با برداشتن تحریم های ظالمانه در آینده نزدیک بتوانیم وارد مرحله  عملیاتی برای سرمایه گذاری شویم.
     وی افزود: در حال حاضر برخی از شرکت های خارجی در حوزه فولاد مذاکره را برای تولید 10 میلیون تن فولاد در جنوب ایران شروع کرده اند.
      
     گالری
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر: