•    
    
    • کلید واژه ها : سنگ آهن فولاد چین -
      
     تعداد بازدید: 248
     کد: 6681
     تاریخ انتشار:
     ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
     رویترز خبر داد:

     استرالیا: سنگ آهن در مسیر سراشیبی

     استرالیا از پیش بینی کاهش 20درصدی قیمت سنگ آهن در سال 2018 نسبت به سال قبل خبر داد و علت این امر را افزایش عرضه جهانی و کاهش تقاضای چین اعلام کرد.

     به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، به نقل از رویترز ، بنابر پیش بینی استرالیا قیمت سنگ آهن در سال نو میلادی به دلیل افزایش عرضه جهانی و کاهش تقاضای چین که ناشی از افت صنعت فولاد این کشور است نسبت به سال 2017کاهش یافته و به 51 دلارو 50 سنت می رسد.

     شرکت های برتر جهان همچون واله Valeو بی اچ پی BHP علی رغم تلاش هایشان برای ایجاد تنوع بیشتر در دیگر مواد خام همچون مس، آلومینیوم و زغال سنگ به شدت وابسته به فروش سنگ آهن هستند.

     شرکت واله در برزیل در نظر دارد صادرات سنگ آهن خود را در سال 2018 با 7 درصد کاهش به 390میلیون تن برساند. در استرالیا نیز شرکت های ریو تینتوRioTinto و بی اچ پی در کنار گروه فلزات فورتسکیوFortescue Metals Group هدف ایجادحدود 170میلیون تن ظرفیت جدید را طی سال های آتی را دارند.

     بنا بر پیش بینی سازمان صنعت، علوم و نوآوری استرالیا، کاهش قیمت سنگ آهن از میانگین 64 دلار و 30 سنت در سال 2017 تا سال 2019 نیز ادامه می یابد در حالی که میانگین مواد خام فولادسازان به 49 دلار می رسد .

     این سازمان در گزارش اخیر خود در خصوص چشم انداز کامودیتی ها اعلام کرد که به دلیل پاسخ های بازار به عدم اطمینان ناشی از تاثیر محدودیت های تولید در زمستان در تقاضای سنگ آهن پیش بینی می شود قیمت این ماده برخی نوسان ها را در ابتدای سال 2018 تجربه کند.

     سازمان صنعت، علوم و نوآوری استرالیاخبر داد که قیمت های پایین تر ناشی از افزایش عرضه تولید کنندگان دارای هزینه های تولید پایین تر و تعدیل تقاضای چین در صنعت فولاد است.

     رییس جمهور چین در ماه اکتبر از مباررزه باآلودگی هوا به عنوان یکی از برنامه های اصلی این کشور تا سال 2020 خبر داد.

     همچنین پیش بینی می شود که به دلیل افزایش عرضه طی 18 ماه آتی قیمت زغال کک شو نسبت به 3ماهه اخیر، 192دلار درتن، کاهش یابد.

     بر اساس این پیش بینی قیمت زغال سنگ حرارتی نیز ، با قیمت نیوکاسل ، با 12 درصد کاهش در سال 2018 به 77 دلار و در سال 2019 نیز با کاهش 6 درصدی به 70 دلار می رسد.

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر: