•    
    
    •  
     کد: 170
     تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۱/۲۷
     تعداد بازدید: 2554

     حضور ایمیدرو در بزرگترین اجلاس معدنی جهان برای نخستین بار

     ایمیدرو برای نخستین بار در بیستمین اجلاس بزرگ سرمایه گذاری معدنی در معادن آفریقا ( Indaba Mining) به عنوان بزرگترین رویداد معدنی جهان و با حضور 600 شرکت معدنی و صنایع معدنی در شهر کیپ تاون آفریقای جنوبی شرکت کرد.

     به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مهدی کرباسیان معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایمیدرو و به عنوان رئیس هیات اعزامی ایران به اجلاس سرمایه گذاری معدنی در معادن آفریقا، با بیان این مطلب گفت: هیات ایرانی طی حضور 4 روزه خود در این اجلاس، مذاکراتی نیز با شرکت های بزرگ معدنی دنیا از جمله A.M.P Control استرالیا (ماشین آلات معدنی)، B.H.P استرالیا، IDC آفریقای جنوبی، Mintek، Bateman Tenova، Scorpion، Riotinto و نیز شرکت Harvest resources انجام داد و در آن، به توانمندی ها، مزیت ها و ظرفیت های معدنی ایران اشاره شد.
     وی ادامه داد: همچنین در این جلسات، برای حضور سرمایه گذاران کشورهای جهانی در حوزه های معدن و صنایع معدنی کشورمان اعلام آمادگی شد.
     رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به توانمندی ها و فرصت های پیش روی معادن و صنایع معدنی ایران برای شرکت های خارجی، اظهار داشت: از جمله توانمندی های اعلام شده، تهیه نقشه راه در زنجیره تولید فولاد از ابتدای عملیات اکتشافی تا تعیین معادن قابل بهره برداری و فرآوری آنی، استفاده از توانمندی های شرکت های بزرگ معدنی در طرح جامع اکتشافی 200 هزار کیلومتر و استفاده از روش های نوین در زنجیره عملیات معدنکاری از اکتشاف تا فرآوری (به ویژه در استخراج و بهره برداری ذخایر عمیق معادن فلزی) بود.
     وی افزود: همچنین، همکاری در معادن سرب و روی مهدی آباد، استفاده حداکثری از ظرفیت مرکز تحقیقات فرآوری کرج با مشارکت شرکت های صاحب نام خارجی و نیز اکتشاف و بررسی امکان فرآوری عناصر نادر خاکی در ایران، از دیگر موارد یاد شده در مذاکرات بود.
     کرباسیان در ادامه به دیدار هیات ایرانی با جاناتان مور، رئیس اجلاس سرمایه گذاری معدنی در معادن آفریقا، اشاره و تصریح کرد: در این جلسه، موضوع برگزاری اجلاس جهانی معدن آسیا ( Asia Mining) در ایران مطرح شد که خوشبختانه این پیشنهاد مورد استقبال برگزارکنندگان قرارگرفت و مقرر شد طی سفری به ایران، مقدمات برگزاری این همایش در تهران یا جزیره کیش فراهم شود.
     وی ادامه داد: همچنین در این نشست، مزیت های سرمایه گذاری در ایران به رئیس اجلاس سرمایه گذاری معدنی در معادن آفریقا اعلام شد.

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر: