•    
    
    •  
     تعداد بازدید: 274
     کد: 6427
     تاریخ انتشار:
     ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
     مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد خبرداد:

     عملیات گاز رسانی به منطقه ویژه اقتصادی لامرد در آستانه اجرا

     مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر لامِرد گفت : با مشخص شدن برنده مناقصه انتقال گاز به منطقه ویژه اقتصادی لامرد این مهم به زودی آغاز می شود.

     به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، محمد آشفته آج بیشه مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد امروز در یک نشست مطبوعاتی اظهار داشت: با مشخص شدن شرکت آذر پژوهان اندیش به عنوان برنده مناقصه گازرسانی به منطقه ویژه لامرد، این پروژه در آستانه شروع مرحله اجرایی قرار گرفت.

     آشفته افزود: برای انجام این عملیات که طبق برنامه در کمتر از یک سال به اجرا در می آید بیش از 300 میلیارد ریال هزینه خواهد شد.

     وی اضافه کرد: اجرای این پروژه که مشتمل بر سه هزار و 312 متر خط انتقال گاز 20 اینچ، ساخت، خط تغذیه گاز 30 و 36 اینچ به طول قریب به سه هزار و 500 متر است، بر عهده پیمانکار برنده مناقصه قرار دارد که علاوه بر آن محوطه‌سازی، ایستگاه تقلیل فشار گاز به ظرفیت 200 هزار متر مکعب بر ساعت ، تهیه و نصب ایستگاه اندازه‌گیری در زمره سایر عملیاتی است که بر پایه این پیمان باید به اجرا در آید.

     مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد خاطرنشان کرد: خط لوله تغذیه گاز از خط لوله خروجی تقلیل فشار منطقه شروع و با فشار طراحی 250 پوند بر اینچ مربع در درون سایت منطقه پایان می‌یابد.

     این مقام مسوول تصریح کرد: گاز مورد نیاز منطقه ویژه اقتصادی لامرد شامل خط 20 اینچی منشعب از خط 56 اینچ سراسری هشتم تامین می‌شود.

     آشفته همچنین گفت: تامین خوراک و زیرساخت‌های مورد نیاز صنایع مستقر در منطقه ویژه اقتصادی لامرد از اهم مواردی است که با جدیت پیگیری می‌شود و در این ارتباط مساعدت رییس هیات عامل ایمیدرو و همکاری دستگاه‌های اجرایی ذیربط حایز اهمیت بوده است.

     استفاده از منابع گازی در پارس جنوبی، توسعه صنایع اصلی کشور، جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی، ارتقای سطح فناوری بومی، اجرای سیاست‌های توسعه‌ای منطقه ای و اشتغال‌زایی در زمره اهداف استقرار منطقه ویژه اقتصادی لامرد از زیر مجموعه‌های ایمیدرو عنوان شده است.

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر: