•    
    
    • کلید واژه ها : ایمیدرو برنامه آموزشی -
      
     تعداد بازدید: 643
     کد: 6383
     تاریخ انتشار:
     ۱۳۹۶/۰۸/۱۳

     رئیس دانشگاه بوخوم آلمان: با ایمیدرو برنامه آموزشی مشترک انجام دهیم

     رئیس دانشگاه بوخوم آلمان گفت: پیشنهاد ما این است که با ایمیدرو، برنامه آموزشی مشترک انجام دهیم.

     به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، یورگن کریشمن در دوره آموزشی مدیریت ریسک در ایمنی و بهداشت حرفه ای معدن کاری، ویژه معادن زغال سنگ با بیان این مطلب اظهار داشت: ایمیدرو برای ایجاد سیستم آموزشی مشترک با دانشگاه بوخوم، سیستم آموزش از راه دور راه اندازی کند تا برنامه های آموزشی آسان تر برگزار شود.
     وی ادامه داد: پیشنهاد دیگر ما این است که همه دانشگاه های ایران، بحث ایمنی را به عنوان واحد درسی تدریس کنند و اجباری شود.
     رئیس دانشگاه بوخوم آلمان با اشاره به موضوع مدیریت ریسک تصریح کرد: ما به عنوان مسئول باید به مدیران و کارگران آموزش دهیم و علم و تجربه را انتقال دهیم تا معادن زغال سنگ با کمترین تلفات، بهترین بهره را داشته باشند.
     وی ادامه داد: ریسک شرایطی است که به دست آوردن نتایج آن، ما را تحت تاثیر قرار می دهد. معدنکاری کاری پیچیده است و ممکن است ریسک آن -که می تواند ناشی از ناتوانی مدیریت، بی احتیاطی نیروی کار و غیره باشد- خسارت بالایی ایجاد کند و حیات معدن را به خطر بیندازد.
     کریشمن با اشاره به اهداف مدیریت ریسک گفت: ارزیابی به موقع ریسک ها، اعمال کردن ملاک های لازم برای جلوگیری از وقوع ریسک و نیز ایجاد تعادل بین امنیت و ارزش افزوده اقتصادی از اهداف مدیریت ریسک به شمار می رود.
     وی ادامه داد: انواع ریسک ها شامل ریسک های ناشی از تغییر محیط، تغییر اهداف، تغییر فرآیندهای مختلف و نیز ریسک های ناشی از روش های کنترل غیر موثر و غیر مفید است. 5 ریسک مهم نیز مشتمل بر ریسک های اقتصادی، عملیاتی، اجتماعی، فضای مجازی و اعتباری است.
     رئیس دانشگاه بوخوم آلمان در ادامه سخنرانی خود، به موضوعاتی نظیر «ضرورت اعمال قانون ایمنی و زیست محیطی در شرکت»، «امنیت سیستماتیک و ترکیب آنها با هم»، «امنیت و سلامت شغلی با اعطای جوایز تشویقی یا کاهش حقوق مدیران»، «پیشنهاد اعطای اسکار معدنی به بهترین معدنکار، مدیران میانی و متوسط» و «ضرورت انتقال دانش و تجربه به کشورهای جهان سوم» اشاره کرد.
     بنا به این گزارش، دوره 5 روزه آموزشی مدیریت ریسک در ایمنی و بهداشت حرفه ای معدن کاری، ویژه معادن زغال سنگ در دو سطح نظری (در محل سالن اجتماعات ایمیدرو) و عملی (در محل معادن زغال سنگ شاهرود) تا روز چهارشنبه هفته جاری ادامه دارد.

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر: