•    
    
    • کلید واژه ها : مناطق ویژه اقتصادی -
      
     تعداد بازدید: 409
     کد: 6363
     تاریخ انتشار:
     ۱۳۹۶/۰۸/۰۹
     مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر لامرد:

     مناطق ویژه اقتصادی با اقبال سرمایه گذاران خارجی روبرو است

     مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر لامرد عنوان کرد: مناطق ویژه اقتصادی کشور با اقبال سرمایه گذاران خارجی روبرو است.
     به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، محمد آشفته در حاشیه نهمین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری کیش در جمع شماری از فعالان بخش خصوصی افزود: بر این اساس نیاز است تا دولت با همراهی مناطق ویژه اقتصادی و فراهم نمودن شرایط و امکانات، از این فرصت مناسب برای رونق مناطق ویژه اقتصادی و توسعه زیر ساخت های رونق کار ، اشتغال و تولید گام اساسی بردارد.

     وی تصریح کرد: یکی از محوری ترین کارکردهای این مناطق ، ایفای نقش به عنوان حلقه اتصال اقتصاد هر کشور در عرصه بین المللی است.

     آشفته گفت: از دیر باز برخی موانع داخلی و خارجی برای ایفای چنین نقشی در حوزه اقتصادی وجود داشته است که باید با واقع نگری ، تدبیر و استفاده بهینه از ظرفیت ها در مسیر زدودن آنها و بازسازی روابط بین المللی گام های جدی برداشته شود.

     مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر لامرد همچنین با اشاره به نقش توسعه مالی در رشد اقتصاد ملی اضافه کرد: نوآوری های تکنولوژیکی به عنوان موتور محرک رشد اقتصادی بلند مدت است که یکی از مصادیق تجلی این نوآوری ها باید در مناطق ویژه اقتصادی نمود داشته باشد.

     وی اظهار کرد: رویکرد وزارت صنعت ، معدن و تجارت و ایمیدرو در نوآوری و بروز رسانی تکنولوژی های چرخه صنعت و تولید ، خود ناظر بر چنین فرایندی است.

     وی با بیان اینکه لامرد میزبان اجرای بزرگترین طرح تولید شمش آلومینویم ( آلومینیوم جنوب ) در حال احداث کشور است، افزود: با وجود پیشینه مشخص آلومینیوم در کشور، در این صنعت با وضعیت مطلوب فاصله داریم اما این به معنای پذیرش عقب ماندگی و توقف در وضعیت فعلی نیست.

     آشفته گفت: رقبای ما در آن سوی آب های خلیج فارس سرمایه گذاری هنگفتی در این صنعت داشته اند و با توجه به داشته های مادی و معنوی ما شرایط فعلی نیازمند بازنگری و تصمیم سازی کلان تر است.

     مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد خطاب به فعالان اقتصادی در بخش خصوصی گفت: بخش خصوصی در چارچوب مصالح ملی و منافع اقتصادی لازم است تا توانمندی و تمرکز خود را بر برون رفت اقتصاد کشور از شرایط دولتی قرار دهند.

     چهارمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی و نهمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور در قالب رویداد بزرگ اقتصادی کشور با عنوان کیش اینوکس 2017 تا یازدهم آبان ماه در مرکز نمایشگاه های بین المللی کیش دایر است.

     منبع: ایرنا
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر: