•    
    
    • کلید واژه ها : معدن سنگ آهن -
      
     تعداد بازدید: 254
     کد: 6225
     تاریخ انتشار:
     ۱۳۹۶/۰۷/۱۱
     در هفدهمین کنفرانس بین المللی آهن و فولاد چین اعلام شد:

     کاهش 20درصدی تعداد معادن سنگ آهن چین

     در هفدهمین کنفرانس بین المللی آهن و فولاد چین اعلام شد: تعداد قابل ملاحظه ای از کارخانه های چین به دلیل مسائل زیست محیطی تعطیل و در نتیجه تولیدسنگ آهن چین کاهش می یابد. در همین حال 20درصد از معادن چین نیز طی یک سال گذشته تعطیل شده اند.

     به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، هفدهمین کنفرانس بین المللی آهن و فولاد چین (2017) در 5 و6مهرماه سال جاری در کینگ دائو چین با بررسی موضوعاتی همچون وضعیت اقتصادی و بازارهای کالاهای فله ای، توسعه پایدار و متوازن زنجیره ارزش صنعتی و ارتقای آن و طرح آتی ایران برای تبدیل شدن به یک تامین کننده اصلی فولاد و مواد اولیه فولاد سازی در منطقه منا (خاورمیانه و شمال آفریقا) برگزار شد.

     در این رویداد 2 روزه (5تا6 مهرماه 1396) که یکی از بزرگترین کنفرانس های بین المللی آهن و فولاد جهان است بیش از 470شرکت کننده اصلی از بیش از 10 کشور خارجی که حداقل 160 نفر آنها غیر چینی بودند،حضور داشتند.

     هدف از برگزاری این کنفرانس، شناخت عرضه و تقاضا، دور نمای آتی بازار ، چشم انداز سرمایه گذاری و مالی و همچنین دورنمای عملیاتی در چین است.

     نتایج کنفرانس

     افت شدید تقاضای سنگ آهن کم عیار و تمایل بالای خریداران به خرید سنگ آهن با عیار بالا و گندله ،ادامه روند رشد پریمیوم (جایزه) گندله به دلیل محدودیت های سختگیرانه در کنترل آلودگی و محیط زیست توسط دولت چین تا بیش از 50 دلار،افزایش موجودی سنگ آهن کم عیار در بنادر چین به دلیل نبود خریدار کافی از جمله دستاوردهای این کنفرانس هستند.

     در این رویداد، شرکت بین المللی معدنی و فلزات هند Vedanta (که دفتر مرکزی آن در لندن بوده و فعالیت معدنکاری در هندوستان، استرالیا و زامبیا دارد) هدف خود را صادرات 13 تا 14 میلیون تن سنگ آهن در سال مالی جاری اعلام کرد. این شرکت در حال حاضر سنگ آهن با درصد خلوص آهن 57.7 درصد با آلومینای زیر 3.5 درصد را عرضه می کند.

     در این کنفرانس اعلام شد که برای اولین بار نرخ تولید معادن سنگ آهن داخلی چین از ماه جولای 2017 به بعد منفی شده که دلایل اصلی آن بسته شدن تعداد زیادی از معادن به علت تعمیر ، نگهداری و بازرسی های زیست محیطی است.

     همچنین ، تعداد معادن سنگ آهن بزرگ و متوسط چین از 2347 معدن در سال 2016 به 1879 معدن تا پایان جولای 2017 رسیده که حاکی از تعطیلی 20 درصد از معادن این کشور است و پیش بینی می شود که در سال های آتی نیز به دلیل مسائل زیست محیطی تعداد معادن فعال داخلی چین کاهش پیدا کند.

     در حال حاضر نسبت آهن قراضه مخلوط در تولید فولاد چین 15 درصد افزایش یافته و به 4 درصد از کل تولید فولاد خام در مقایسه با سال قبل رسیده است. در سال 2016 در مجموع 160 تا 170 میلیون تن آهن قراضه در چین تولید شد.

     صادرات آهن قراضه چین در آینده ممکن است افزایش یابد زیرا کارخانه های فولاد داخلی مقدار محدودی از قراضه را خریداری می کنند.

     برخی از سخنرانان کلیدی این کنفرانس هائو هنگ، مدیرعامل و رئیس تحقیقات بین الملل BOCOM، معاون دبیرکل و مدیر بخش تحقیقات بازار انجمن آهن و فولاد چین، دبیرکل انجمن آهن و فولاد چین، سفیر استرالیا در چین و مدیر بورس کالای دالیان بودند.

     همچنین در این کنفرانس، نایب رئیس انجمن آهن و فولاد چین، معاون مدیر گروه HBIS، معاون فروش و بازاریابی شرکت ریوتینتو، مدیر اجرایی فلزات آهنی و زغال سنگ واله، مدیر هلدینگ روی هیل، مدیرعامل گروه فلزات فورتسکیو، مدیر امور بین الملل انجمن آهن و فولاد چین، مدیر اجرایی شرکت نیپون استیل و سومیتومو، مدیر بازاریابی بی اچ پی بیلیتون و کیوان جعفری طهرانی عضو هیات مدیره و رئیس امور بین الملل انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران سخنرانی کردند.

     شرکت های بزرگی نظیر ریوتینتو، واله، روی هیل، بورس کالای دالیان، گروه تجاری کاراول و مرکز تجارت سنگ آهن پکن از جمله حامیان این کنفرانس بودند.

     کنفرانس بین المللی آهن و فولاد چین از سال 1999 فعالیت خود را آغاز کرده و به عنوان بزرگترین اجتماع تجار سنگ آهن با مشارکت فولادسازان داخلی چین شناخته شده و در حال حاضریکی از بزرگترین کنفرانس های بین المللی آهن و فولاد جهان به شمار می رود.

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر: