•    
    
    • کلید واژه ها : شریعتمداری -
      
     تعداد بازدید: 243
     کد: 5979
     تاریخ انتشار:
     ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
     رئیس خانه معدن ایران اعلام کرد:

     حمایت هیات مدیره خانه معدن از کرباسیان، شریعتمداری و ربیعی

     اعضای هیات مدیره خانه معدن ایران به این نتیجه رسیده اند که ترکیب آقایان کرباسیان، شریعتمداری و ربیعی می تواند سرعت توسعه بخش معدن و صنایع معدنی در کشور را شدیدا افزایش دهد.

     محمدرضا بهرامن افزود: خوشبختانه رئیس جمهور محترم یکی از بهترین گزینه های موجود را برای اداره وزارت اقتصاد به مجلس معرفی کردند که نشان می دهد، تیم اقتصادی دولت بر آن شده تا ضمن ایجاد اصلاحات اساسی زمینه را برای حضور بخش خصوصی ایران در بازارهای جهانی فراهم آورد.

     او گفت: با توجه به عملکرد جناب آقای مسعود کرباسیان در گمرک و شفاف سازی این نهاد مهم اقتصادی، پیش بینی می کنیم، ایشان با رای خوبی از مجلس به عنوان وزیر اقتصاد معرفی شده و ضمن ادامه راه اقداماتی اصولی صورت گرفته در زمان آقای طیب نیا، سیاستگذاری های اقتصادی را به سمت اقتصاد رقابتی و غیر انحصاری پیش برند.

     بهرامن ضمن تقدیر از زحمات علی طیب نیا، وزیر اقتصاد دولت یازدهم افزود: خوشبختانه تیم وزارت اقتصاد در چهار سال گذشته عملکرد مناسبی از خود نشان داد که معتقدیم با ورود آقای کرباسیان به عنوان مدیری مجرب، جسور، توسعه گرا و یار بخش خصوصی راه توسعه اقتصادی هموارتر از گذشته شود.

     او افزود: هیات مدیره خانه معدن ایران بر این باور است که مثلث آقایان کرباسیان، شریعتمداری و ربیعی قادر است تا علاوه بر بهبود فضای کسب و کار و حذف قوانین و مقررات مزاحم، بخش معدن و صنایع معدنی کشور را رونق داده و زیر ساخت های لازم برای داشتن تولیدی رقابتی و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در ایجاد اشتغال و تولید صادرات گرا را به وجود آورند.

     رئیس خانه معدن ایران با اشاره به نقش بخش معدن در توسعه کشور عنوان کرد: در چهار سال گذشته با انتصاب آقای مهدی کرباسیان به عنوان رئیس ایمیدرو شاهد تحولات بزرگی در بخش معدن بودیم که این موضوع نشان می دهد هرگاه در بدنه وزارتخانه ها، مدیران قوی به عنوان معاون و یا مدیر کل قرار گیرند می توانند باعث تحول و ایجاد توسعه شوند. از این رو امیدواریم که وزرای پیشنهادی اقتصاد، صنعت و کار در ترمیم بدنه خود افرادی را به کار گیرند که خلاقیت داشته باشند و بتوانند در دولت دوازدهم بخش معدن را بیش از گذشته رونق دهند.

     بهرامن افزود: فعالان بخش معدن کشور به مانند سایر بخش های اقتصادی خواستار ادامه ثبات در فضای اقتصاد کلان و آرامش در فضای روابط خارجه هستند و اما به جد از وزرای پیشنهادی درخواست دارند تا با نگاه ویژه به بخش معدن، زمینه افزایش تولید، بهره وری و صادرات را در بخش معدن فراهم کرده و چالش های این بخش را در مقام یک سیاستگذار برطرف کنند.

     اوگفت: خانه معدن ایران به عنوان یک تشکل فراگیر در بخش معدن و صنایع معدنی کشور این آمادگی را دارد تا در کنار وزاری محترم پیشنهادی اقتصاد، صنعت و کار تمام تلاش خود را به منظور تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، ایجاد اشتغال پایدار و توسعه تولید صادرات گرا به کار اندازد.

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر: