•    
    
    • کلید واژه ها : شریعتمداری -
      
     تعداد بازدید: 266
     کد: 5973
     تاریخ انتشار:
     ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
     عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اعلام کرد:

     توجه ویژه شریعتمداری به اهداف برنامه ششم و جذب سرمایه گذاری خارجی

     عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: شریعتمداری به عنوان گزینه پیشنهادی برای وزارت صنعت در برنامه خود توجه ویژه‌ای به اهداف تعیین‌‌شده در برنامه ششم و جذب سرمایه‌گذاری خارجی ۲۵ میلیارد دلاری دارد.

     سید مهدی مقدسی با اشاره به جلسه نمایندگان مجلس با محمد شریعتمداری گزینه پیشنهادی رئیس‌ جمهور برای وزارت صنعت، اظهار داشت: در این جلسه برنامه‌های آقای شریعتمداری مورد بررسی قرار گرفت و ایشان تأکید زیادی بر اهداف تعیین‌ شده در برنامه ششم داشتند.
     وی ادامه داد: در برنامه ششم جذب 25 میلیارد دلار سرمایه خارجی و 30 میلیارد دلار فاینانس مشارکت خارجی پیش‌بینی شده که در برنامه پیشنهادی شریعتمداری به این مسائل توجه شده بود.
     عضو کمیسیون صنایع مجلس، افزایش صادرات و دستیابی به بازارهای مناسب برای صادرات و تولیدات ایرانی را از جمله اهداف مورد تأکید شریعتمداری عنوان کرد و گفت: حمایت از صادرات در کنار برگزاری نمایشگاه‌های خارجی از دیگر موارد ذکرشده در برنامه گزینه پیشنهادی برای وزارت صنعت است.
     مقدسی همچنین با اشاره به نقش مهم تقویت تولید و اشتغال در کشور و لزوم افزایش سرمایه‌گذاری در این بخش‌ها، گفت: گزینه پیشنهادی برای وزارت صنعت دارای دو دوره سابقه وزارت بوده و در بخش‌های بازرگانی و اقتصاد از تجارب خوبی برخوردار است که می‌تواند به پیشرفت وزارت صنعت، معدن و بازرگانی کمک کند.
     به گفته وی، جذب منابع خارجی، کاهش قاچاق کالا، کنترل مناطق آزاد و ایجاد تحول در نظام بانکی ازجمله مواردی است که مجلس برای تقویت تولید بر آنها تأکید دارد و گزینه پیشنهادی برای وزارت صنعت می‌تواند این موارد را محقق کند.

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر: