•    
    
    •  
     تعداد بازدید: 213
     کد: 5943
     تاریخ انتشار:
     ۱۳۹۶/۰۵/۱۵

     برگزاری دوره آموزشی- توجیهی بورس برق و قراردادهای دو جانبه در ایمیدرو

     دوره آموزشی- توجیهی بورس برق و قراردادهای دو جانبه در بخش معدن و صنایع معدنی در ایمیدرو برگزار شد.

     به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، این سازمان دوره آموزشی- توجیهی بورس برق و قراردادهای دو جانبه با حضور یکصد نفر از متخصصان، مدیران و مسولان تامین برق بیش از 70 بنگاه معدنی و صنایع معدنی اعم از شرکت های فولاد، آلومینیوم، مس، سیمان و معادن و با هدف آشنایی فعالان بخش معدن و صنایع معدنی با چارچوب قراردادهای دوجانبه و سازو کار اجرایی بورس برق را برگزار کرد و در آن، مباحث قراردادهای دو جانبه برق بین مصرف کنندگان و نیروگاه های بخش خصوصی و خرید برق از بورس انرژی مطرح شد.

     در ابتدای این نشست، عباس رنجبر، مدیر دفتر زیرساخت ایمیدرو اعلام کرد: دفتر زیر ساخت ایمیدرو در راستای ماموریت توانمند سازی بخش معدن و صنایع معدنی و با هدف تامین زیربناهای مورد نیاز بخش، رفع گلوگاه ها و ایجاد ارتباط موثر با نهادهای متولی تامین زیرساخت، طی سال 92 کارگروه ارتقای بهره وری ریلی را ایجاد کرد و به دستاورد های مطلوبی در افزایش ظرفیت و بهروه وری ریلی در بخش محصولات معدنی دست یافت.

     وی ادامه داد: در همین راستا، طی سال 96 کارگروه تامین برق و نیروگاهی بخش معدن و صنایع معدنی شروع به کارکرد و نخستین نشست در مجتمع فولاد مبارکه در تاریخ یکم خرداد ماه تشکیل شد.

     رنجبر با اشاره به اهداف اولیه ایجاد کارگروه تخصصی و برگزاری نشست ها گفت: اطلاع رسانی درباره مقررات و آیین نامه های برق، اطلاع از مشکلات واحدها در تامین برق و تلاش برای رفع آنها، به هم رسانی کسب و کارها، ایجاد ارتباط بین مصرف کنندگان و تولید کنندگان برق در بخش معدن و صنایع معدنی (خرید و فروش)، ایجاد هم افزایی بین واحدها از طریق تبادل تجارب و تلاش برای رفع مشکلات و موانع قانونی موجود از جمله این اهداف است.

     4 کلاس آموزشی

     در روز نخست این دوره آموزشی، مدیر توسعه بازار برق شرکت مدیریت شبکه برق در خصوص روش های تامین برق مصرف کنندگان بالای 5 مگاوات و رییس گروه مطالعات توسعه برق و بازار شرکت مدیریت شبکه برق به تشریح صورتحساب بهای برق مشترک پرداختند.

     در روز دوم نیز مدیر عملیات بازار برق شرکت بورس انرژی به معرفی بورس انرژی و ساز و کار اجرایی بورس برق پرداخت و رئیس توزیع برق شرکت فولاد به تجربه های این شرکت درباره قراردادهای دوجانبه و خرید از بورس برق ارائه اشاره کرد.

      فایل پیوست
      
     Irenex.pdf3.43  مگابایت
     960509.pdf1.51  مگابایت
     960410.pdf5.6  مگابایت
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر: