•    
    
    •  
     تعداد بازدید: 281
     کد: 5753
     تاریخ انتشار:
     ۱۳۹۶/۰۴/۰۳
     در آستانه روز صنعت و معدن اعلام شد:

     رشد بیش از دو برابری حفاری اکتشافی شرکت تهیه و تولید در 4 سال گذشته

     حفاری های اکتشافی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در 4 سال گذشته بیش از 2 برابر افزایش یافت.

     به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، وجیه ا... جعفری مدیر عامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران که به مناسبت عملکرد 4 سال گذشته و فرارسیدن روز صنعت و معدن سخن می گفت، تصریح کرد: در 4 سال گذشته میزان حفاری های اکتشافی به بیش از 212هزار متر رسید در حالی که 4 سال پیش از آن، حفاری انجام شده به 102هزار متر رسیده بود.

     وی با بیان اینکه حفاری شاخصی با اهمیت در بخش انتهای عملیات اکتشاف محسوب می شود گفت:‌ رکورد فعالیت های حفاری این شرکت در سال 93 ( با 86هزار متر) شکسته شده که عددی بی سابقه در این مجموعه به حساب می آید.

     وی با بیان اینکه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی از ابتدای دولت یازدهم تا پایان سال قبل 70 میلیارد تومان(20 میلیون دلار) در اکتشاف سرمایه گذاری کرد، اظهار داشت:‌ نتیجه چنین سرمایه گذاری منجر به کشف 560 میلیون تن زغالسنگ و‌350 میلیون تن آهن و نیز آنتیموان و طلا شد که در مجموع ارزش برجا آن ها به 4.8 میلیارد دلار می رسد.

     جعفری تاکید کرد:‌ ارزش افزوده حاصل از سرمایه گذاری در اکتشاف 240 برابر شده یا به عبارتی کمتر از 5 درصد از کل ارزش برجا مواد معدنی، صرف اکتشاف شده است .

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر: