•    
    
    • کلید واژه ها : زغالسنگ -
      
     تعداد بازدید: 366
     کد: 7745
     تاریخ انتشار:
     ۱۳۹۷/۰۷/۲۳

     تحولات شهرنشینی چین و هند‌، تقاضای زغالسنگ در استرالیا را افزایش می دهد

     شورای مواد معدنی استرالیا چشم انداز تقاضای زغالسنگ این کشور را مثبت پیش بینی کرد. دلیل این افزایش تقاضا رشد و ثبات اقتصادی چین و هند ، همراه با صنعتی شدن و شهرنشینی است که هردو عامل افزایش تقاضای فولاد را به دنبال دارند.

     به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، به نقل از وب سایت ماینینگMining تقاضای زغالسنگ متالورژی استرالیا از 275 میلیون تن در سال 2017 به 372 میلیون تن در سال 2030 افزایش می یابد که حاکی از رشد سالانه 2.3درصدی(7.5میلیون تنی) تا سال2030 است.

     در گزارش شورای مواد معدنی استرالیا آمده است: رشد تقاضای زغالسنگ متالورژی برابر با افزایش حجم صادرات این مواد معدنی خواهد بود. این رشد تقاضا به دلیل رشد و ثبات اقتصادی چین و هند ، همراه با صنعتی شدن و شهرنشینی است که هردو عامل افزایش تقاضای فولاد را به دنبال دارند. ادامه روند تولید فولاد در چین و عدم توانایی تامین داخلی زغالسنگ مورد نیازدر این کشور، تقاضای زغالسنگ چین را افزایش خواهد داد. این روند در هند نیز همینطور است.

     مدیرعامل شورای موادمعدنی استرالیا تانیا کانستبلTania Constable این افزایش تقاضا را فرصت مناسبی برای تولیدکنندگان بزرگ زغالسنگ در سطح جهان و به ویژه در استرالیا عنوان کرد.

     وی بهره گیری از این فرصت در استرالیا را مستلزم انجام اقداماتی همچون توسعه معادن و زیرساخت های این کشور به ویژه حمل و نقل ریلی دانست.

     استرالیا پنجمین تولیدکننده برتر زغالسنگ جهان است. چین، هند،آمریکا و اندونزی در رتبه های اول تا چهارم قرار گرفتند.

     صادرات زغالسنگ متالورژی استرالیا در سال 2017 استرالیا 147 میلیون تن ثبت شده است که از این میزان 50 درصد به چین و هند و مابقی به ژاپن،کره جنوبی و تایوان صادر شده است.
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر: